S.O.D.M. Contractor License - Contractor License           12/14/2019 - 10:51 AM
              Campo Traviesa AAJI-Nacional Fapur 2018 - 12/14/2019               
                                   AAJI/FAPUR                                    
                                Albergue Olimpico                                
 
Event 101  Men 16-17 8000 M Run
================================================================================ 
  16-17 AAJI: @ 26:12.65  12/15/2018  Carlos Vilches, Guayama,PR                 
    Comp#  Name                 Age Team                Seed     Finals  Points 
================================================================================ 
Results - Men 16-17                                                              
  1 #74 Jetzel Rivera Alvara  16 Barranquitas                   29:04.60    1    
  2 #436 Fernando Laboy Alva  17 UPRRP                          29:26.90         
  3 #6 Yeiniel Soto Estrada   17 Albergue Olimpico              30:14.90         
  4 #77 Angel Rosado Colon    17 Barranquitas                   30:52.70    2    
  5 #341 Bryan Vega Gonzalez  17 Hatillo Runners                31:06.40         
  6 #205 Jeremy Santiago Riv  16 Carolina Gigantes              31:14.80         
  7 #347 Isaias Barreto Feli  16 Isabela                        31:28.30         
  8 #975 Sebastian Navarro S  16 Unattached                     31:40.30         
  9 #388 Justin Ramos Martin  17 Levittown                      31:46.10         
 10 #3 Luis Gonzalez Gonzale  16 Albergue Olimpico              31:47.10         
 11 #169 Joseyavier Ortiz Ri  16 Caguas Olimpo                  31:53.60         
 12 #67 Jordan Marquez Fonta  16 Barranquitas                   33:20.30    3    
 13 #799 Christian Morales F  16 Unattached                     33:44.00         
 14 #338 Juan Montalvo Burgo  17 Guayanilla                     34:48.90         
 15 #170 Abel Rosado Arroyo   16 Caguas Olimpo                  35:17.50         
 16 #111 Gabriel Borrero Jim  17 Bayamon Club                   35:54.70         
 17 #197 Dhiaeddin Fadi Abuh  16 Carolina Gigantes              36:20.40         
 18 #334 Jose Bengochea Domi  16 Guayanilla                     37:53.70         
 19 #234 Diego Diaz Agosto    17 Corozal Runners                38:06.40         
 20 #121 Viann Maldonado Cun  17 Bayamon Club                   38:12.40         
 21 #775 Jose Adorno Pedraza  17 Unattached                     41:13.30         
 -- #778 Lucas Andino Cruz    16 Unattached                          DNF         
 -- #119 Bryan Guzman Moya    17 Bayamon Club                        DNF         
Event 101  Women 18-19 8000 M Run
================================================================================ 
    Comp#  Name                 Age Team                Seed     Finals  Points 
================================================================================ 
Results - Women 18-19                                                            
 -- #927 Yulannie Lugo Soto   18 Unattached                          DNF         
Event 101  Men 18-19 8000 M Run
================================================================================ 
  18-19 AAJI: @ 26:22.53  12/15/2018  Samuel Morales, Guayama,PR                 
    Comp#  Name                 Age Team                Seed     Finals  Points 
================================================================================ 
Results - Men 18-19                                                              
  1 #998 Carlos Vilches Orti  18 Unattached                     27:06.10         
  2 #70 Hector Pagan Ortiz    18 Barranquitas                   27:07.70         
  3 #780 John Castro Arias    18 Unattached                     27:16.70         
  4 #122 Samuel Morales Fant  19 Bayamon Club                   27:30.00    1    
  5 #78 Luis Rosado Colon     18 Barranquitas                   28:09.50         
  6 #434 Kevin Cuvilette      18 UPRRP                          28:22.80         
  7 #120 Gabriel Lopez Iriza  18 Bayamon Club                   28:28.20    2    
  8 #999 Juan Villafana Sant  18 Unattached                     29:37.00         
  9 #115 Jouhan Febus Colon   18 Bayamon Club                   29:47.10    3    
 10 #225 David Ortiz Rodrigu  19 Coamo-Evolution T&F            30:37.40         
 11 #437 Diego Otero          18 UPRRP                          31:27.00         
 12 #987 Yandelsh Rodriguez   18 Unattached                     31:55.90         
 13 #294 Nezaret Valcarcel C  18 Cupey Track                    33:03.40         
 14 #774 Wilson Acosta        19 Unattached                     33:35.20         
 15 #276 Kelvin Guadalupe Co  18 Cupey Track                    39:22.10         
 -- #793 Arnaldo Martinez Re  18 Unattached                          DNF         
Event 101  Women 20+ 8000 M Run
================================================================================ 
    Comp#  Name                 Age Team                Seed     Finals  Points 
================================================================================ 
Results - Women 20+                                                              
  1 #756 Zoe Maldonado        22 Unattached                     33:42.10         
  2 #139 Kendra Pagan Silva   20 Caguas Criollos                40:32.30         
Event 101  Men 20+ 8000 M Run
================================================================================ 
    Comp#  Name                 Age Team                Seed     Finals  Points 
================================================================================ 
Results - Men 20+                                                                
  1 #789 Janarold Martinez    20 Unattached                     28:26.60         
  2 #988 Diego Rosario        27 Unattached                     28:47.60         
  3 #80 Pablo Rosario Santos  23 Barranquitas                   32:11.90         
 -- #1383 Jan Carlos Navarro  27 Unattached                          DNF         
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men 16-17                                                              
   1 Barranq-Proceres Runners      6    1    2    3                              
      Total Time:  1:33:17.60                                                    
         Average:    31:05.87                                                    
Results - Men 18-19                                                              
   1 Bayamon Club                  6    1    2    3                              
      Total Time:  1:25:45.30                                                    
         Average:    28:35.10